Jakub Otto

Jakub Otto

Předseda spolku

Kuba začal ve svých šesti letech nejprve s hrou na zobcovou flétnu pod vedením pana učitele Ladislava Mariaše.

V Dechovém orchestru mladých Jistebník působí od roku 2000, kdy jej tehdejší kapelník, pan Jiří Halata, nejprve učil hře na křídlovku. Po pár týdnech se však ukázalo, že bude platnější ve vedlejší sekci – u baskřídlovek. Na "koryto" hrál až do roku 2005, kdy opět přišel čas na změnu. Díky panu učiteli Tomáši Hanákovi se na ZUŠ v Bílovci naučil hrát na altsaxofon, a tomuto nástroji zůstal věrný dodnes.

Krom toho je, dle svých slov, chabým kytaristou – samoukem, vášnivým příznivcem hor, piva, zahradních párty, deskových her a Baníku Ostrava.

Předsedou orchestru se stal v květnu roku 2021.

Petr Habernal

Petr Habernal

Šéfdirigent

Petr začínal jako žák základní školy v letech 1974 – 1978 hrát na křídlovku ve školním orchestru při ZŠ Jistebník pod vedením pana učitele Františka Šustka.

V roce 1980 absolvoval lidovou konzervatoř, obor trubka, u pana profesora Quido Fischera.

Od roku 1979 do roku 1982 působil jako člen Dechového orchestru „Ostravan“.

V letech 1990 – 2000 byl členem Ústřední hudby ministerstva vnitra ČR Ostrava.

Mezitím v roce 1992 dokončil další etapu vzdělání na Vojenské konzervatoři v Roudnici nad Labem u pana profesora Jiřího Mandýse.

V roce 2000 se stal učitelem hudebního oboru na ZUŠ Studénka a ZUŠ Brušperk, kde působí dosud.

Po celou dobu své hudební kariéry, od 80. let 20. stolení, byl aktivním členem DOM Jistebník v sekci křídlovek, a v roce 2006 se stal jeho šéfdirigentem.

Od 90. let je jedním z členů taneční skupiny „REXTON“, a od roku 2005 hraje také v malém dechovém orchestru „Jistebnická 13“.

Michal Holub

Michal Holub

Dirigent

Michal svou hudební cestu začal v roce 1992, kdy se na 1. SZUŠ Mis music učil hrát nejprve na zobcovou flétnu, z níž plynule přešel na klarinet a saxofon. Absolvoval v roce 2004.

Od roku 1999 do roku 2006 sbíral své první zkušenosti v Dechovém orchestru Štramberk (dnes Lašský dechový orchestr) pod dirigenty Karlem Briou, Karlem Bělohoubkem, Pavlem Staňkem, Aloisem Cigánem, a Alešem Kuběnou.

V letech 2004 – 2007 působil také v Dechovém orchestru Kopřivnice pod dirigentem Aloisem Hrnčárkem.

Michal se rozhodl hudbě věnovat naplno, a v letech 2009 – 2016 navštěvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kde absolvoval ve hře na saxofon/klarinet. Zároveň však chtěl být učitelem, proto studoval dále na pedagogické fakultě Ostravské Univerzity, obory Hudební výchova pro SŠ a sbormistrovství. Studium úspěšně dokončil v roce 2011, a odnesl si tituly Mgr. Michal Holub, Dis.

Od září roku 2006 začal docházet do Dechového orchestru mladých v Jistebníku, a díky Vítkovi Matějkovi získal na jaře roku 2007 svou první dirigentskou zkušenost s Polonézou z opery Rusalka. V orchestru od té chvíle působí jako dirigent.

Má hudební zkušenosti také z různých kapel - Big band Mis Music Kopřivnice, pod dirigentem Pavlem Písteckým, Gangsters and desperados Orchestra, prozatimní Band Vladimíra Figara – spolupráce s Marcelem Woodmanem, ČT1 pořad Galashow s latinou (Chodůr, Konvičková, Bílá, Rotrová, Nekonečný).

V současnosti působí jako učitel na Základní škole Studénka, Butovická 346, příspěvkové organizaci (od roku 2011), a také na První soukromé základní umělecké škole MIS music o.p.s. v Kopřivnici (od roku 2009).

Nahoru